Blog

Використання печаток відмінено
9/13/2016

Використання печаток відмінено. 08.09.2016 Верховна рада України прийняла за основу ... Read More

Особливості роботи із Фондом захисту інвалідів
5/5/2016

Особливості реєстації та подання звітності у Фонд захисту інвалідів. Доброго ... Read More

Збільшення розміру адміністративного збору за проведення реєстраційних дій.
2/23/2016

Доброго дня! Як відомо, із 01.01.2016 набрали чинності зміни до Закону України ... Read More

More Blog Entries
Print Friendly and PDF

Використання печаток відмінено

9/13/2016

Використання печаток відмінено.

08.09.2016 Верховна рада України прийняла за основу законопроект № 4194 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України стосовно використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями" (надалі за текстом - "Закон").

Відповідно до Закону, виключені норми деяких законодавчих актів, зокрема:
- вимога про обов'язкове використання печаток (незалежно від їхньої наявності у юридичної особи).

- можливість визнання документа (договору) недійсним у зв'язку з відсутністю відтиску печатки.

- відмінена відповідальність за порушення правил виготовлення, порядку обліку та зберігання печаток і штампів.

- у Цивільному кодексі України, фраза про те що суб'єкт господарювання "може мати печатки" змінена. Тепер суб'єкт господарської діяльності "має право" використовувати у своїй діяльності печатки.

Незалежно від того чи юридична особа використовує печатку під час ведення господарської діяльності, відтиск якої не може бути обов'язковим реквізитом будь-яких документів що подаються до державних органів та органів місцевого самоврядування.

Також, встановлено адміністративну відповідальність за вимогу наявності відтиску печатки державними органами або органами місцевого самоврядування на офіційних документах що подаються або відмову прийняття таких документів без відтиску печатки - штраф від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Слід відзначити що Закон вносить поправки до ряду законодавчих актів України які встановлювали обов'язковість використання  відтиску печатки суб'єктами господарювання.

Можна зробити наступні висновки:

- наявність відтиску печатки на офіційних документах суб'єкта господарювання забезпечувала додатковий ступінь захисту таким документам;

- порядок накладення відповідальності до працівників органів державної влади та місцевого самоврядування не має чіткого врегулювання. Початок процедури накладення адміністративної відповідальності на посадову особу відповідних органів з боку суб'єкта господарювання буде мати негативні наслідки для самого ж суб'єкта господарювання;

- враховуючи поступове наближення законодавства, норм та стандартів України до законодавства, норм та стандартів Європейського Союзу, відміна використання відтиску печатки суб'єктами господарювання сприятиме зростанню бізнес клімату у нашій державі.