Blog

Використання печаток відмінено
9/13/2016

Використання печаток відмінено. 08.09.2016 Верховна рада України прийняла за основу ... Read More

Особливості роботи із Фондом захисту інвалідів
5/5/2016

Особливості реєстації та подання звітності у Фонд захисту інвалідів. Доброго ... Read More

Збільшення розміру адміністративного збору за проведення реєстраційних дій.
2/23/2016

Доброго дня! Як відомо, із 01.01.2016 набрали чинності зміни до Закону України ... Read More

More Blog Entries
Print Friendly and PDF

Особливості роботи із Фондом захисту інвалідів

5/5/2016

Особливості реєстації та подання звітності у Фонд захисту інвалідів.

Доброго дня!

Враховуйчи обов'язок держави по захисту соціально-незахищених верств населення, а саме інвалідів, до юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців застосовується зобов'язання обов'язкового працевлаштування таких людей. Дана стаття дасть можливість ознайомитися із основними моментами реєстрації роботодавців у Фонді соціального захисту інвалідів та строків подання звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів.

Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21 березня 1991 року № 875–ХІІ встановлено що підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю та у яких працює 8 і більше осіб, зобов’язані зареєструватись у відповідному відділенні Фонду соціального захисту інвалідів за місцем державної реєстрації та щороку подавати звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів.

Порядок державної реєстрації у Фонді соціального захисту інвалідів затверджений постановою КМУ №70 від 31 січня 2007 року. Реєстрації роботодавця у відділенні Фонду здійснюється за поданням ним документів,  зазначених у пункті 3 Порядку реєстрації підприємств, установ, організацій і фізичних осіб, що використовують найману працю, а саме: 
         - заява затверджена наказом Міністерства праці  та соціальної політики України № 98 від 14 березня 2007 року, 
         - копія виписки або витягу з Єдиного державного реєстру, яка додається до заяви про реєстрацію.
         - роботодавці, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, подають також копію довідки про включення їх до реєстру неприбуткових установ, що видається органом державної податкової служби.

Датою реєстрації вважається дата подання роботодавцем вище перелічених документів до відділення Фонду захисту інвалідів, а у разі надсилання їх поштою - дата на поштовому штемпелі.
Новостворені роботодавці та підприємства, установи, організації, фізичні особи, що використовують найману працю, в яких середньооблікова кількість працюючих, для яких це місце роботи є основним, збільшилася до восьми і більше осіб, реєструються у відділенні Фонду до 1 лютого року, що настає за роком створення або збільшення кількості працюючих.

Роботодавці, у яких є відокремлені підрозділи, разом із заявою подають відомості про такі підрозділи за формою, затвердженою наказом Міністерства праці  та соціальної політики України № 42 від 10 лютого 2007 року.

Також, звертаю увагу на необхідність подачі роботодавцем заяви та копії виписки з ЄДР у разі зміни найменування чи місцезнаходження  юридичної  особи або прізвища, імені та по батькові чи місця  реєстрації  проживання фізичної особи-підприємця. Після проведення державної реєстрації зазначених змін, роботодавець  протягом десяти робочих днів подає вказані документи до Фонду, де вноситься зміна інформації про роботодавця.

Оригінали документів пред'являються під час подання заяви, а у разі надсилання заяви поштою, копії документів засвідчуються нотаріально.

По завершенні такої реєстрації для роботодавців обов’язковою умовою є щорічне подання звіту до 1 березня у відділення Фонду, в якому вони зареєстровані.

Юрист

ЮК "ДЕКСІЯ"

Ус Дмитро