Blog

Використання печаток відмінено
9/13/2016

Використання печаток відмінено. 08.09.2016 Верховна рада України прийняла за основу ... Read More

Особливості роботи із Фондом захисту інвалідів
5/5/2016

Особливості реєстації та подання звітності у Фонд захисту інвалідів. Доброго ... Read More

Збільшення розміру адміністративного збору за проведення реєстраційних дій.
2/23/2016

Доброго дня! Як відомо, із 01.01.2016 набрали чинності зміни до Закону України ... Read More

More Blog Entries
Print Friendly and PDF

Збільшення розміру адміністративного збору за проведення реєстраційних дій.

2/23/2016

Доброго дня!

Як відомо, із 01.01.2016 набрали чинності зміни до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 26.11.2015 № 835-VIII (надалі за текстом - Закон) які змінили регулювання ставок адміністративного збору та сплату за надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (надалі за текстом - ЄДР).

Відповідно, сума збору за проведення державної реєстрації відчутно зросла. У порівнянні з 2015 роком, державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу сплачувалася у розмірі 0.05 мінімальної заробітної плати, а саме,- 60,90 грн. У 2016 році, сума збільшилася і становить 0,3 мінімальної заробітної плати з округленням до найближчих 10 гривень. Тобто, тепер потрібно оплачувати 410 гривень без урахування комісії фінансової установи. Слід відзначити, що внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою здійснюється безкоштовно.

Також, отримання витягу у паперовій формі в 2016 році становить 70 грн. При отриманні відомостей з єдиного державного реєстру в електронній формі застосовується зменшення встановленої Законом ставки до 75 відсотків. Виписки видаються тільки за результатами проведення реєстраційної дії та для проставлення апостилю.

Нововведенням нової редакції Закону є можливість безоплатного доступу через персональний кабінет до документів, поданих юридичною особою, фізичною особою-підприємцем або громадським формуванням, яке не має статусу юридичної особи. Тепер, у режимі online можна відслідкувати результати  розгляду документів, які містяться в реєстраційній справі.

Варто зазначити, що Законом передбачена можливість проведення державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу у скорочені строки. Це питання регулюється постановою Кабінету Міністрів України “Про надання послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань у скорочені строки” від 25.12.2015 № 1133.

А саме, юридичні особи додатково сплачують адміністративний збір за пришвидшення реєстрації змін до ЄДР які проводяться протягом шести годин після надходження документів у розмірі - 820 грн. Також, зміни до ЄДР які проводяться протягом двох годин тягнуть сплату адміністративного збору у п'ятикратному розмірі, а саме - 2050 грн.

Відповідно, для фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, зміни до ЄДР проводяться протягом шести годин після надходження документів у такому випадку, вартість адміністративного збору справляється у подвійному розмірі.

Резюмуючи зміни у регулюванні адміністративного збору за державну реєстрацію змін до ЄДР, можемо зробити наступні висновки:

- Закон почав регламентувати процес швидкого внесення змін до ЄДР, який до недавнього часу викликав елементи бюрократії;

- Користування електронним кабінетом юридичної особи робить процес діяльності зручнішим та доступнішим;

- З'явилася можливість відслідковувати стан розгляду заяви, поданої державному реєстратору;

- Збільшення ставок адміністративного збору являється негативним, оскільки підвищилося навантаження на бізнес, який знаходиться у нестійкому економічному положенні. 

 

Молодший юрист

ЮК "ДЕКСІЯ"

Кравченко Іван